Woda demineralizowana

Bardzo ważne pytanie, które należy sobie zadać przy prowadzeniu zakładu przemysłowego brzmi: gdzie kupić wodę demineralizowaną lub destylowaną. Sprzedaż takiej cieczy odbywa się za pomocą profesjonalnych firm wyposażonych w odpowiednie urządzenia, które zapobiegną nagromadzeniu się osadu. Podobnie jest z poszukiwaniem producenta wody destylowanej – zwłaszcza, kiedy potrzebujemy jej mnóstwo do przemysłu i energetyki i nie wystarczy nam jeden, zwykły filtr. Ponieważ jesteśmy narażeni na częste kontrole, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, kto prowadzi hurtową sprzedaż wody demineralizowanej. Roztwór musi posiadać wysoką czystość i nie może zawierać soli.

 

woda zdemineralizowana

Zawsze czytajmy, co zostało spisane drobnym druczkiem

Zawsze musimy dokładnie przeczytać specyfikację. Czy nasza demineralizowana woda pochodzi z urządzenia, które zapewnia odpowiednią kontrolę ciśnienia? Czy jej źródłem jest stacja zapewniająca autoflushing, czyli czyszczenie membran na bieżąco, nie pozwalając, by zostały w nich zanieczyszczenia? Musimy też dobrze się zastanowić, czy cena takiej wody demineralizowanej na pewno idzie w parze z jej czystością – pamiętajmy, że jakość takiej cieczy musi być bardzo wysoka dla prawidłowego funkcjonowania urządzeń przemysłowych. Stacje uzdatniania wody muszą zapewniać prawidłową demineralizację wody za pomocą odwróconej osmozy.

Taka woda jest potrzebna w trzech największych gałęziach przemysłu. Po pierwsze, sprzedaż wody destylowanej znajduje zastosowanie w farmaceutyce. Kosmetyki i leki muszą być tworzone przy użyciu wody destylowanej, dokładnie oczyszczonej w procesie dejonizacji. Producent takowej doprowadza do odsolenia cieczy. Woda tego typu nie przewodzi prądu. Dzięki odpowiednio użytej wodzie demineralizowanej zapewniamy sobie najwyższą jakość produkcji.

demineralizacja wody

Nie ma jedzenia bez wody... demineralizowanej

Bardzo potrzebna jest również ona w przemyśle spożywczym. Woda z odwróconej osmozy użyta jest przede wszystkim jako składnik produktu, służy też do higieny oraz dezynfekcji maszyn. W tym wypadku potrzebna jest stacja demineralizacji, która pozwoli danemu producentowi żywności na efektywne wytwarzanie dużej ilości cieczy. Będzie ona potem użyta do odpowiednich celów. Dzięki swojej niskiej przewodności jest uznawana za stosunkowo neutralną i bezpieczną, jeśli chodzi o użycie w przemyśle spożywczym.

Podobnie będzie też z przemysłem leków – tutaj po prostu nie sposób wyobrazić sobie produkcji bez użycia wody destylowanej. To ]ważne, by została ona stworzona za pomocą takich filtrów, które posiadają niską przepustowość w membranie. Leki, podobnie jak rzeczona ciecz, muszą być sterylne i pozbawione bakterii oraz zanieczyszczeń. Bardzo istotne jest, by do obiegu nie trafiły produkty, w których nie zadbano o odpowiednią czystość (w tym wody demineralizowanej) – od razu pojawiają się odpowiednie służby, zaś producent musi zapłacić ogromne kary. Zaopatrzenie się w stację demineralizacji, z której uzyskają odpowiedniej jakości wodę destylowaną, to w tym wypadku sprawa kluczowa.

 

Woda zdemineralizowana - co to właściwie oznacza?

Jak przebiega proces oczyszczania wody? Produkowana przez nas woda cechuje się doskonałymi parametrami i wysoką jakością. Potwierdzają to licznie badania, przeprowadzone w niezależnych laboratoriach. W jaki sposób przygotowujemy wodę demineralizowaną? Wykorzystujemy do tego proces odwróconej osmozy, który skutecznie oczyszcza wodę. W trakcie procedury z wody znika niemalże 100% niebezpiecznych substancji, takich jak bakterie, białka, cukry, sole i tym podobne. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać wysokiej klasy wodę zdemineralizowaną już po pierwszym przejściu przez membranę. Jednak dla zachowania najwyższych standardów proces ten jest powtarzany dwukrotnie. Odwrócona osmoza skutecznie niszczy również zanieczyszczenia organiczne oraz groźne wirusy. To najlepszy i najbezpieczniejszy sposób oczyszczania wody, dlatego kupując wodę demi upewnij się, że została ona oczyszczona podczas zabiegu odwróconej osmozy!

Zastosowania wody demineralizowanej

  • przemysł farmaceutyczny,
  • przemysł spożywczy,
  • przy produkcji kremów i innych kosmetyków,
  • przy produkcji elementów plastikowych,
  • w przemyśle motoryzacyjnym,
  • przedłuża życie pralek, gdyż zapobiega osadzaniu się kamienia,
  • do nawilżenia powietrza,
  • przy wytwornicach pary i systemach chłodzenia,
  • przy przemyśle CNC.

Zdemineralizowana woda jest niezbędna – pojawia się w niemalże każdej gałęzi przemysłu i ma duży wpływ na nasze życie. Najwyższej jakości woda demi oczyszczana jest przy pomocy odwróconej osmozy, która gwarantuje zlikwidowanie niemalże 100% wszelkich bakterii, wirusów i innych zanieczyszczeń.

hurtowa sprzedaż wody demineralizowanej