Przemysłowe i Kompaktowe stacje uzdatnianie wody

Uzdatnianiem wody zajmujemy się od lat. Możemy zaoferować najnowocześniejsze rozwiązania, w tym opracowane wyłącznie przez nas. W naszej ofercie również znajdują się urządzenia do uzdatniania produkcji niemieckiej oraz amerykańskiej. Zajmujemy się uzdatnianiem wody dla przedsiębiorstw, kotłowni, obiektów chłodniczych, myjni czy pralni. Klientom oferujemy rozwiązania, które zawsze spełniają ich oczekiwania.

Kompleksowy dobór urządzeń do przemysłowego uzdatniania wody

Zajmujemy się również serwisowaniem przemysłowych urządzeń do uzdatniania wody. Nadzorujemy takie urządzenia jak zmiękczacze wody, odżelaziacze, filtry przemysłowe, stacje odwróconej osmozy, przemysłowe stacje uzdatniania wody, stacje elektrodejonizacji czy lampy UV-C. Zajmujemy się czyszczeniem i dezynfekcją urządzeń zbiorników oraz rurociągów. Wszystkie nasze usługi związane z uzdatnianiem wody realizujemy kompleksowo. Wykonujemy projekt, dobieramy odpowiednie urządzenia, montujemy, uruchamiamy i na bieżąco serwisujemy. Gwarantujemy błyskawiczną reakcję serwisu oraz niskie koszty.

kompaktowe stacje uzdatniania wody

Czym jest kompaktowa stacja uzdatniania wody?

Pod pojęciem stacja uzdatniania wody może kryć się wiele urządzeń. Sam proces uzdatniania wody polega na doprowadzeniu jej stanu czystości do poziomu wymaganego dla danej aplikacji. Stacja uzdatniania wody oczyszcza więc wodę wejściową (zanieczyszczoną) do wymaganego poziomu. Kompaktowe stacje uzdatniania wody mogą przeprowadzać m.in. poniższe procesy:

  • odżelazianie,
  • zmiękczanie, np. zmiękczanie jonitowe,
  • demineralizacja, np. poprzez destylację,
  • filtracja – mineralna, węglowa, mechaniczna,
  • dezynfekcja – chemiczna (ozonowanie, chlorowanie, fluorowanie), promieniowaniem UV,
  • odwrócona osmoza (RO),
  • aeracja.

Aby dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody do wymaganej aplikacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W naszej ofercie znajduje się cała gama urządzeń, których jesteśmy producentem lub dystrybutorem. Pomożemy Ci dobrać urządzenie do wymaganego przepływu i oczekiwanej czystości wyjściowej.

Przemysłowe uzdatnianie wody dla układów chłodniczych oraz ciepłowniczych

Oferujemy przemysłowe filtry do uzdatniania wody chłodniczej oraz kotłowej. Dostarczamy przemysłowe stacje uzdatniania wody dla układów chłodniczych (otwartych oraz zamkniętych) oraz ciepłowniczych (kotłownie, elektrociepłownie). Oferujemy układy kondycjonowania wody, pompy dozujące, stacje pomiarowe. Dostarczamy także środki chemiczne do poprawy jakości wody takie jak antyskalanty, biocydy, inhibitory korozji. Uzdatnianie wody kotłowej pozwala na uniknięcie wielu problemów związanych z kamieniem kotłowym. Demineralizowana woda nie powoduje narastania kamienia kotłowego, który prowadzi do obniżenia wydajności chłodniczej (lub grzewczej).

uzdatnianie wody do celów przemysłowych
przemysłowe stacje uzdatniania wody

Kompaktowe stacje uzdatniania wody dla myjni samochodowych

Do myjni polecamy stacje zmiękczania oraz stacje demineralizacji. W zależności od wymagań Klienta oraz zaplanowanego budżetu pomagamy dobrać takie urządzenia które zadowolą Klienta końcowego. Demineralizowana (lub zmiękczona) woda nie tylko pozwala zaoszczędzić na środkach myjących, ale także nie pozostawia osadów na lakierze samochodu.

Systemy uzdatniania wody dla produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej

Woda jako podstawowy składnik większości kosmetyków musi być najwyższej jakości. Dostarczamy przemysłowe systemy uzdatniania wody, które pozwolą wyprodukować wysokiej jakości wodę do wszystkich rodzajów kosmetyków. Stacje demineralizacji wyposażamy dodatkowo w układy sterylizacji promieniami UV-C.

uzdatnianie przemysłowe
uzdatnianie wody

Uzdatnianie wody dla celów nawilżania powietrza w przemyśle

W nawilżaniu powietrza (szczególnie w najnowszej wysokociśnieniowej technologii) woda demineralizowana jest elementem niezbędnym. Rozpylona w powietrzu woda będzie wdychana przez ludzi. Będzie więc dostawała się do organizmu poprzez układ oddechowy a nie jak zwykle przez układ pokarmowy. Sam ten fakt stawia wodzie wysokie wymagania odnośnie jakości. Ponadto woda demineralizowana nie zawiera kamienia i innych zanieczyszczeń, które prowadzą do zatykania dysz, głowic nawilżających a w efekcie stopniowego obniżania wydajności całego systemu. Posiadamy specjalną serię kompaktowych stacji uzdatniania wody dedykowaną do układów systemów nawilżania powietrza.