Odwrócona osmoza przemysłowa

 

Odwrócona osmoza w przemyśle ma wiele zastosowań. Między innymi służy do uzdatniania wody do celów produkcyjnych. Odwrócona osmoza zachodzi w membranach osmotycznych, które są najważniejszym elementem stacji uzdatniania wody. Proces odwróconej osmozy jest bezpieczny dla środowiska. Nie wytwarza niebezpiecznych odpadów, które powstają w trakcie demineralizacji na kationitach i anionitach. Nowoczesne membrany osmotyczne do uzdatniania wody nie wymagają już wysokiego ciśnienia wody, co przekłada się na obniżenie zużycia kosztów energii elektrycznej. Różnorodność membran pozwala na zbudowanie stacji uzdatniania o praktycznie dowolnej wielkości. 

Szczególnie polecamy nasze stacje odwróconej osmozy o wydajnościach w zakresie 200-500 l/h. Są to urządzenia dostępne stale w magazynie. Czas dostawy nie przekracza zwykle 7 dni roboczych. Ze względu na seryjną produkcję możemy zaoferować bardzo atrakcyjne ceny naszych demineralizatorów.

Stacje o wydajności do 500 l/h

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą stacji odwróconej osmozy o wydajnościach od 200 do 500 l/h. Są to w pełni automatyczne, kompleksowo wyposażone urządzenia do produkcji wody demineralizowanej.

Stacje demineralizacji o wydajności od 1200 l/h

Seria stacji demineralizacji o wydajnościach zaczynających się od 1200 l/h. Przeznaczone dla najbardziej wymagających zastosowań.

Membrany osmotyczne

Posiadamy w ofercie pełną gamę części zamiennych dla systemów odwróconej osmozy. Należą do nich membrany osmotyczne, filtry wstępne, antyskalanty, zbiorniki na wodę demineralizowaną.
odwrócona osmoza przemysłowa

Wszystko w jednym

Stacje odwróconej osmozy serii ENRO są urządzeniami kompletnymi. Oznacza to, że stacja zawiera wszystkie elementy niezbędne w procesie uzdatniania wody, od surowej wody wodociągowej do wody demineralizowanej. Począwszy od multifiltracji wstępnej przez układ zmiękczania oraz demineralizacji do hydroforowego systemu podnoszenia ciśnienia wody zdemineralizowanej.

Nowoczesny układ sterowania

Stacje odwróconej osmozy są sterowane za pomocą nowoczesnych sterowników elektronicznych, wyposażonych w kolorowy, dotykowy ekran LCD. Sterownik między innymi, w zależności od jakości wody zdemineralizowanej uruchamia odpowiednie cykle płukania, dba o odpowiednie zmiękczenie wody czy nadzoruje pracę pomp przez pomiar zużywanego przez nie prądu.

Pełna recyrkulacja

Wszystkie stacje produkcji wody demineralizowanej ENFOSS wyposażone są w pełną recyrkulację wody w membranach osmotycznych. Aby zachować długą żywotność membran (a co za tym idzie obniżyć koszty eksploatacji) należy zachować odpowiednią prędkość przepływu wody przez nie. Zbyt wolno płynąca woda będzie skutkowała osadzaniem kamienia na powierzchni membrany co będzie prowadziło do obniżenia wydajności aż do całkowitego zatkania. Zachowanie odpowiednio wysokiej prędkości przepływu wody pozwoli utrzymać początkową wydajność oraz jakość wody demineralizowanej przez długi czas.

Zbiornik i hydrofor

Ze względu na specyfikację membran osmotycznych woda zdemineralizowana musi zostać odprowadzona swobodnie do zbiornika. Niezalecane jest pobieranie wody do jakichkolwiek celów bezpośrednio z membran ponieważ może to spowodować ich rozwarstwienie. Woda demineralizowana musi zostać odprowadzona do zbiornika a następnie podana do instalacji za pomocą hydrofora. W zależności od wymagań Klienta hydrofor może podnosić ciśnienie wody demi w od 3 do 8 bar.

Odwrócona osmoza przemysłowa w ENFOSS

Proces odwróconej osmozy przemysłowej sprawia, że możemy cieszyć się prawdziwie czystą i wolną od wszelkich zanieczyszczeń wodą. Warto korzystać z nowoczesnych technologii i cieszyć się starannie oczyszczoną wodą. Jeżeli planujesz kupić wodę demineralizowaną najwyższej klasy lub stację RO zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i cennikiem. Oprócz doskonałych produktów gwarantujemy także atrakcyjne ceny oraz profesjonalną obsługę.
stacja osmozy przemysłowej

Czym jest proces odwróconej osmozy?

Na czym dokładnie polega proces odwróconej osmozy? Osmoza występuje naturalnie w przyrodzie. Jest zjawiskiem, które polega na tym, że roztwór cechujący się mniejszym stężeniem posiada wrodzoną tendencję do migrowania w stronę roztworu, który wyróżnia się silniejszym stężeniem. W jaki sposób działa zatem odwrócona osmoza? Jest to proces przeciwny do osmozy.

Roztwór nie przenika samoistnie lecz jest poddawany odpowiedniej silne. W przypadku odwróconej osmozy jest to wysokie ciśnienie. Wysokociśnieniowa pompa sprawia, że woda przenika przez półprzepuszczalną membranę w odwrotnym kierunku. W trakcie tego procesu zachodzi oczyszczanie wody. Membrana zatrzymuje niemalże 100% szkodliwych substancji oraz minerałów i jonów. Dzięki temu woda „po drugiej” stronie jest wolna od niebezpiecznych wirusów, bakterii, metali ciężkich i innych drobnoustrojów. To obecnie najskuteczniejszy sposób na zatrzymanie zarazków oraz oczyszczenie wody.

Uzyskana w ten sposób woda demineralizowana jest wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu oraz w domowym zaciszu. Jest prawdziwie czysta i wolna od wszelkich groźnych dla nas substancji. Odwrócona osmoza to gwarancja wody najwyższej klasy!

osmoza przemysłowa

Stacje odwróconej osmozy

Odwrócona osmoza przemysłowa jest możliwa w każdym zakładzie dzięki stacjom produkowanym przez firmę Enfoos. Oprócz wysokiej klasy wody demineralizowanej oferujemy nowoczesne i wysokowydajne maszyny przeznaczone dla przemysłu. Nasze stacje odwróconej osmozy wyróżniają się wysoką jakością i zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami.

Stacje Enfoos to gwarancja niezawodności – wszystkie modele tworzone są z najlepszych części i materiałów. Zależy nam na satysfakcji klientów, dlatego przykładamy wszelkich starań aby nasze stacje odwróconej osmozy przemysłowej były bezusterkowe. W ofercie firmy Enfoos znajdują się również maszyny niewielkich rozmiarów, które zmieszczą się również w małych pomieszczeniach. To pozytywnie wpływa na ich funkcjonalność. Ponadto maszyny są proste w obsłudze, a ich użytkowanie nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia.

Wyposażone są w nowoczesny ekran dotykowy i zużywają bardzo małą ilość energii. Osmoza przemysłowa występująca przy użyciu maszyn firmy Enfoos przebiega bardzo sprawnie. Między innymi dzięki elektronicznemu pomiarowi przepływu wody! Ponadto stacje odwróconej osmozy zostały wyposażone w układ zmiękczania wody wejściowej, który znacznie przedłuża żywotność membran! Maszyny posiadają także wbudowany hydrofor.