Stacje uzdatniania wody dla przemysłu kosmetycznego 

Branża kosmetyczna jest jedną z najbardziej wymagających dziedzin jeżeli chodzi o produkcję wody demineralizowanej. Ogromne wymagania stawiane przez Sanepid czy instytucje certyfikujące (TUV, ISO) sprawiają, że maszyny używane do produkcji kosmetyków muszą być najwyższej klasy. 

Poza wysoką jakością użytych komponentów, ważny jest również sposób obsługi urządzenia. W naszych stacjach uzdatniania wody przeznaczonych dla przemysłu kosmetycznego wprowadziliśmy pełną automatykę. Stacja samodzielnie produkuje wodę demineralizowaną w zależności od aktualnego zużycia. Dzięki czujnikom poziomu w zbiorniku stacja stale utrzymuje odpowiedni zapas wody. Automatycznie uruchamiane są cykle płukania wolnego oraz szybkiego przed, w trakcie oraz po zakończonej pracy. Stacja wykonuje płukanie również wtedy kiedy jest nieużywana przez dłuższy czas. Zapobiega to rozwojowi bakterii wewnątrz membran osmotycznych. Jedyna obsługa urządzenia sprowadza się regularnej wymiany filtrów oraz ewentualnego uzupełniania antyskslantu lub tabletek solnych (przeczytaj o różnicach pomiędzy systemem dozowania antyskalantu a stacją zmiękczania). 

Standardowo, każda stacja demineralizacji która ma pracować w przemyśle kosmetycznym wyposażona jest w świetlówkę UV-C do sterylizacji wody demineralizowanej. Świetlówka współpracuje z układem cyrkulacji. Polega to na tym, że woda znajdująca się w zbiorniku buforowym (pojemność od 300 litrów wzwyż) jest okresowo przelewana przez lampę sterylizacyjną. Dodatkowo woda pobierana przez użytkownika również jest sterylizowana tuż przed pobraniem. Świetlówka UV-C zabija wszystkie bakterie i mikroorganizmy które mogłyby ewentualnie znaleźć się w zbiorniku.