System odwróconej osmozy

 

System odwróconej osmozy pozwala w obecnych czasach otrzymać najczystszą wodę. To najskuteczniejszy sposób na pozbawienie cieczy wirusów, groźnych bakterii (w tym e-coli), metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. Uzyskana w ten sposób woda nazywana jest demineralizowaną i wykorzystywana jest zarówno w wielkich zakładach, jak i naszych domach. Na czym polega system odwróconej osmozy?

system odwróconej osmozy
woda demineralizowana

Zjawisko osmozy

Zjawisko osmozy jest powszechne, dotyczy każdego żywego organizmu i naturalnie występuję w przyrodzie. Polega na tym, że roztwór, który posiada mniejsze stężenie migruję w stronę roztworu, który posiada większe. Na czym więc opiera się system odwróconej osmozy? W tym przypadku ciecz nie wędruje sama – potrzebuje do tego siły o odpowiedniej mocy. W tej sytuacji mowa o wysokim ciśnieniu, które popycha wodę we właściwym kierunku. Wysokociśnieniowa pompa powoduję, że woda przepływa przez membranę – półprzepuszczalną powłokę, której zadaniem jest zatrzymanie wszelkich substancji. W ten sposób funkcjonuje system odwróconej osmozy – dzięki membranie po jednej stronie zostają szkodliwe wirusy, bakterie i inne drobnoustroje, a po drugiej mamy prawdziwie czystą i wolną od niebezpiecznych substancji wodę demineralizowaną. Ciecz poddana systemowi odwróconej osmozy jest prawie w 100% pozbawiona groźnych metali ciężkich, jonów i innych drobnoustrojów. Aktualnie jest to najskuteczniejszy sposób na dokładnie oczyszczenie wody, a uzyskiwana w ten sposób ciecz wykorzystywana jest w wielu zakładach.

System odwróconej osmozy

System odwróconej osmozy jest niezwykle istotny. Prowadzi do powstania czystej wody, która może być wykorzystywana na przykład przy produkcji leków w przemyśle farmaceutycznym oraz kremów w przemyśle kosmetycznym. Ale to nie jedyne jejzastosowania. Woda demineralizowana, która przeszła przez system odwróconej osmozy jest niezbędna także w przemyśle ogrodniczym, motoryzacyjnym, akwarystycznym oraz spożywczym – do produkowania napojów.

Woda demi jest niezwykle cenna także we wszelkich miejscach zajmujących się zbiorowym żywieniem oraz w szpitalach do czyszczenia narzędzi chirurgicznych. Sprawdza się także przy myciu szyb i samochodów – ponieważ nie zostawia nieestetycznych smug oraz zacieków. Dlatego przydaje się w myjniach samochodowych i firmach, których zadaniem jest dbanie o czystość powierzchni szklanych w wielkich biurowcach, centrach handlowych i innych miejscach, gdzie nieskazitelnie czyste okna są oznaką prestiżu.

system odwroconej osmozy w przemyśle

Systemy najwyższej klasy

By zaistniał system odwróconej osmozy niezbędne są specjalistyczne i zaawansowane technologicznie stacje RO. W naszej ofercie oprócz wysokiej klasy wody demineralizowanej znajdą Państwo stację demineralizacji wody, które wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami i atrakcyjną ceną. Do ich stworzenia wykorzystywane są najlepsze materiały, które gwarantują bezusterkowość. Wszystkie maszyny posiadają dotykowy wyświetlacz i są niezwykle proste w obsłudze. Ponadto gwarantują prawdziwie czystą wodę uzyskaną w trakcie systemu odwróconej osmozy.