Seria ENRO-x2

Stacje wytwarzania wody demineralizowanej

Stacje odwróconej osmozy o wydajności 200 do 600 l/h

Stacje odwróconej osmozy serii ENRO-x00 zdobywają coraz większą popularność wśród przedsiębiorstw które zużywają wodę demineralizowaną w ilościach od 1 do 12 m3 na dobę. Są to stacje RO o niewielkich rozmiarach i estetycznym wyglądzie. Ze względu na bogate wyposażenie początkowe nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych systemów wstępnej obróbki wody. Woda surowa zanim zostanie podana na membrany przechodzi przez kolumnę filtrów a następnie zostaje zmiękczona. Za wszystkie te procesy odpowiada nasza stacja uzdatniania wody ENRO. Urządzenia są w pełni automatyczne. Bieżąca obsługa stacji sprowadza się do okresowej wymiany filtrów wstępnych oraz uzupełniania środka chemicznego (co ok. 2-3 miesiące). Z punktu widzenia użytkownika końcowego cały nasz system demineralizacji wody sprowadza się do jednego zaworu z którego zawsze poleci woda demineralizowana

ENRO-x2s, stacja wytwarzania wody zdemineralizowanej:

  • Zawiera układ zmiękczania wody wejściowej- wielokrotnie przedłuża żywotność membran osmotycznych.
  • Zawiera zbiornik na wodę demineralizowaną o pojemności od 300 do 1000 l.
  • Zawiera 3 filtry wstępne wraz z zaworami umożliwiającymi łatwą wymianę.
  • Zawiera hydrofor wyjściowy do wody demineralizowanej. Hydrofor utrzymuje ciśnienie wody demineralizowanej na poziomie 3 do 9 bar.

Przykładowe zastosowania naszej stacji odwróconej osmozy

Nasze stacje produkcji wody demineralizowanej są urządzeniami uniwersalnymi. Dzięki nim własna produkcja wody demineralizowanej jest możliwa w każdym zakładzie. W większości przypadków stacje nie będą wymagały wstępnej obróbki wody (chyba, że będzie to woda studzienna). Każda stacja wyposażona jest w układ zmiękczania wody surowej, co znacznie przedłuża żywotność membran. Również filtr węglowy jest standardowym wyposażeniem. Jego zadaniem jest eliminacja wolnego chloru, który niszczy membrany osmotyczne.

Woda demineralizowana w nawilżaniu powietrza

Wysokociśnieniowe nawilżanie powietrza

Woda demineralizowana jest niezbędna w przypadku nawilżania powietrza. Zapobiega odkładaniu kamienia na wylotach z dysz, co mogłoby je zaczopować w ciągu kilku godzin. Pod wysokim ciśnieniem kamień odkłada się znacznie szybciej wewnątrz instalacji. Woda demineralizowana nie zawiera kamienia

Woda demineralizowana używana w procesie galwanizacji

Galwanizacja

Stacja produkcji wody demineralizowanej jest niezbędna w każdym zakładzie zajmującym się galwanizacją metali. Woda demineralizowana jest używana niemal na każdym etapie procesu galwanizacji, do uzupełniania kąpieli galwanicznych oraz do płuczek. Przed każdym kolejnym etapem galwanizowany element powinien być wypłukany w wodzie demineralizowanej

Woda demineralizowana do elektrodrążarki

Elektrodrążarki

Niemal każda elektrodrążarka wymaga stosowania wody demineralizowanej. Woda demineralizowana jest dielektrykiem (bardzo słabo przewodzi prąd). Proces elektrodrążenia musi odbywać się w obecności właśnie dielektryka.

 

 

Cechy stacji wytwarzania wody zdemineralizowanej ENRO-x2s

● nominalny uzysk wodny 75% demi / 25% odpad
● ciągły pomiar przewodności wody demi 
● kontrola pracy pomp poprzez precyzyjny pomiar prądu
● wydajność nominalna 200 do 600 l/h (15°C)
● elektroniczny pomiar przepływów (3 precyzyjne przepływomierze impulsowe)
● konstrukcja bezobsługowa (pełny automat)
● automatyczna regeneracja membran (obiegowe płukanie środkiem chemicznym, wielokrotnie zwiększa żywotność membran, pozwala zachować wydajność początkową)
● płukanie wolne, płukanie szybkie
● kontrola ciśnienia wejściowego
● wizualizacja wszystkich pomiarów oraz stanów pracy pomp i zaworów na ekranie LCD

 

Poniższy schemat przedstawia ogólną zasadę działania naszej stacji odwróconej osmozy

Wejściowa woda surowa przechodzi początkowo przez kolumnę filtrów. Oczyszczana jest z drobnych zawiesin oraz wolnego chloru. Następnie, za pomocą antyskalantu, woda jest zmiękczana. Proces ten wielokrotnie przedłuża żywotność membran osmotycznych. Koszt antyskalantu jest nieporównywalnie mniejszy od kosztu wymiany membran. Następnie za pomocą układu pomp podnoszone jest ciśnienie wody oraz wprawiana jest ona w obieg. W obiegu (recyrkulacja) krąży nawet 6x więcej wody niż uzyskujemy wody demineralizowanej. Jest to proces ciągły i niezbędny do prawidłowej pracy membran osmotycznych. Z membran wychodzą 2 strumienie wody – permeat (woda demineralizowana) oraz retentet (ściek). Permat wynosi 75% wody surowej, pozostałe 25% musi zostać odprowadzone do kanalizacji. Woda demineralizowana jest odprowadzana do zbiornika, do momentu aż zbiornik zostanie napełniony. Ze zbiornika woda pobierana jest za pomocą wbudowanego hydroforu ze stali nierdzewnej. W procesie produkcji wody demineralizownej mierzone są na bieżąco przepływy wody w najważniejszych miejscach, przewodność wody demineralizowanej oraz jej temperatura.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami

tel. 32 49 48 108
mail: [email protected]

FACEBOOK

Szczegółowe dane techniczne serii ENRO-x2s

DANE TECHNICZNE